עמותת מוזאיקה

עמותת מוזאיקה נוסדה בשנת 2002 ע”י הרב מיכאל מלכיאור, פרופ’ אלי ויזל ופרופ’ אביעד הכהן, במטרה לקדם עקרונות של יישוב סכסוכים בין עמים, אומות וקהילות על בסיס ערכים אוניברסאליים, שיח בין-דתי וערכים יהודיים של כבוד, פיוס וצדק. הנחת היסוד של הארגון היא כי המרחב שבו אנו חיים הינו רב תרבותי וריבוי הזהויות משפיע על אופיים של הקונפליקטים בין פרטים, קבוצות, קהילות ועמים באזור. לכן, המרכיב הזהותי הוא המפתח העיקרי לניהולם, יישובם ופתרונם של הקונפליקטים. מתוך תפיסה זו פועלים במוזאיקה 2 מרכזים שהוקמו ונוהלו על ידי גב’ גיטה חזני ועו”ד נורית בכרך: היוזמה הבין דתית לשלום במזרח התיכון (לשעבר המרכז הבין דתי), והמרכז ליישוב סכסוכים בהסכמה.

מוזאיקה – המרכז ליישוב סכסוכים

מוזאיקה היא בית מקצועי לבניית הבנות והסכמות בין פרטים, ארגונים, קבוצות וקהילות. אנו מאמינים ביכולות של כל אדם לפתור מחלוקות ולפעול בשיתופי פעולה בעזרת כלים מעולם הגישור. בדרך זו יכולים פרטים, קבוצות וקהילות לתרום לחברה ישראלית מכבדת ומלוכדת. מוזאיקה מתמחה במגוון שיטות ליישוב סכסוכים בהסכמה נחל מגישור, דרך בניית הסכמות וכלה בהקניית כלים למערכות יחסים אפקטיביות ותקשורת בונה.

הצוות והמגשרים של מוזאיקה הם בעלי ניסיון רב בתהליכי יישוב סכסוכים ובהכשרה והדרכה, מוכרים על ידי הנהלת בתי המשפט ומתמחים בתחומים מגוונים . מוזאיקה פועלת בירושלים וברחבי הארץ תוך קיום שותפויות רחבות עם גופים רבים.

החזון שלנו:

  • ליישב סכסוכים בהסכמה, לשביעות רצון הצדדים המעורבים, ביעילות ובמקצועיות, באווירה מכבדת ומתוך קבלת השונה.
  • לשפר ולשמר מערכות יחסים בין פרטים, ארגונים, קבוצות, וקהילות.
  • להעצים את הפרט ולחזק את היחידה החברתית, התפקודית והעסקית.
  • לקדם את השפה הגישורית ככלי יומיומי להתמודדות עם סכסוכים בחיי היום-יום ובחברה הישראלית.
  • להוות חלופה קהילתית ליישוב סכסוכים ולייצר תרבות של יישוב סכסוכים באמצעות שיח והקשבה.

הערכים המנחים אותנו:

מקצועיות ומחויבות צוות ההנהלה והמגשרים של מוזאיקה מחויבים להתמקצעות והשתלמות שוטפת על מנת להישאר אנשי מקצוע מהשורה הראשונה
יושרה והגינות אנשי המרכז יפעלו ביושרה בהגינות, בשקיפות והתאם לעקרונות האתיקה המקצועיים
יצירתיות ויוזמה המרכז יוזם הקמת מודלים ותוכניות חדשות ויצירתיות מתוך רצון לספק מענה מותאם לצרכים ולמאפיינים לקהלים השונים
שיתוף פעולה המרכז פועל מתוך שותפויות רחבות עם הקהילה, הממסד, המגזר השלישי, האקדמיה והמגזר הפרטי
כבוד מתן כבוד לערכים של המשתתפים בתהליכים, כמו גם לארגונים, לקהילות ולתרבויות עימם אנו עובדים
התנדבות המגשרים של מוזאיקה תורמים מזמנם לקידום החברה