אלינה, פנתה למוזאיקה בעקבות סכסוך מר עם שתי משפחות שכנים שחלונות דירותיהם פונות אל הגינה שלה. היא עברה להתגורר בבית לפני כחצי שנה. לאחר הליך גירושים קשה לפני מספר שנים, החלום שלה היה לרכוש דירה קטנה עם גינה ולפתוח דף חדש בשכונה חדשה לה ולילדיה. הבן הצעיר, אסי, בן השמונה הוא ילד תוסס ושובב, היפראקטיבי אפילו, שחווה קשה את הגירושין של ההורים. אסי מבלה בגינה שעות ארוכות אחר הצהריים בהשגחת אחיו הגדולים כשאלינה עובדת מחוץ לבית, לעיתים קרובות מזמין חברים לשחק כדורגל בגינה , מקשיב למוזיקה שהוא אוהב ומבחינת אלינה זה סידור מצוין, גם אסי לא מסתובב סתם ברחוב וגם הוא פורק מרץ ונהנה.

שתי משפחות בקומות העליונות, ותיקות בבניין, מתלוננות בלי סוף על רעש בלתי נסבל מהגינה במשך שעות, כולל בשבתות. אלינה מספרת שהשכנים זורקים חפצים לגינה, כולל מכתבים אנונימיים עם השמצות וקללות, לא פעם הם מזמינים את המשטרה שמגיעה בשעות שהיא עובדת ומבהילה מאוד את הילדים. היא שהיא לחלוטין לא נקלטה בבית החדש. רוב השכנים מתעלמים ממנה ומהילדים, נראה לה שכולם מצדדים במשפחות הותיקות והיא מרגישה מאוד מבודדת וחסרת אונים.

לפני שבוע נתלתה מודעה בחדר המדרגות שזימנה את כל הדיירים לאסיפת חירום בה ידונו בנושא “הרעש הבלתי נסבל שכולנו נאלצים להתמודד איתו”. אלינה מאוד רוצה להשתתף באסיפה, חשוב לה להגיע מוכנה , מצד אחד מאוד חשוב לה להגיד את כל מה שיושב לה על הלב וגם מה היא חושבת על השכנים ומצד שני היא לא רוצה להחמיר את המצב, סך הכל היא רוצה לחיות בשלום במקום החדש.

אילנה פנתה למרכז מוזאיקה, כדי להשתתף בפגישת אימון לניהול קונפליקטים לקראת אסיפת הדיירים וגם בראיית היחסים בעתיד. בפגישה אישית עם מגשר מוסמך, אילנה בחנה והבינה יותר לעומק מהם הצרכים שלה ושל השכנים האחרים בבניין. היא העריכה ביחד עם המגשר מה סגנון ההתמודדות שלה במחלוקת מול השכנים, ואיך הדרך בה היא פועלת ומתמודדת עם המחלוקת משפיעה על הסיטואציה. לבסוף, היא קיבלה כלים שיעזרו לה להגיע לאסיפת הדיירים ולהשתתף בשיחה בצורה בונה ונעימה, שתקדם את כולם לעבר הסכמות ופתרון משותף. ביחד עם המגשר, בנתה תסריט שיחה, כדי לוודא שהמפגש יתקדם לכיוונים שמסייעים לכולם – לה ולשכנים האחרים. כהכנה לאסיפת הדיירים, היא אף החליטה לפנות לשני שכנים שאיתם יש לה יותר קשרי חברות, ולשתף אותם בכוונות שלה להעלות את הדברים באסיפת הדיירים – ותכנה ביחד עם המגשר את המסר שיכול לבנות שיתוף פעולה מולם. כמו כן, היא קיבלה החלטה שאם היא תראה שעדיין ישנו קושי להגיע להבנות במהלך האסיפה,  תזמין את השכנים למפגש גישור.