בתשעה בפברואר, ציינו המרכז ליהדות וליישוב סכסוכים, יחד עם ארגונים שותפים מרחבי העולם ומכל קצות הקשת הדתית והפוליטית, את יום תשעה באדר כיום המחלוקת לשם שמיים. תשעה באדר הוא היום שבו המחלוקת השלווה לשם שמיים בין שני הבתים האידאולוגים המרכזיים, בית הלל ובית שמאי, התדרדרה ערב חורבן בית שני (שנת 70 לספירה) למלחמת אזרחים טרגית ואלימה, סביב שמונה-עשרה סוגיות הלכתיות, שהביאה בסופו של דבר למותם של 3,000 תלמידים. יום זה הוכרז מאוחר יותר כיום צום, אך מעולם לא צוין ככזה בפועל. מכון פרד”ס בחר יום זה , שחל השנה ב-9 בפברואר, ליום מחלוקת לשם שמיים, יום המוקדש ללימוד ויישום מודלים לניהול קונפליקטים באופן קונסטרוקטיבי. במסגרת יוזמה זו, יועלו לבלוג ולפייסבוק של מוזאיקה סיפורים מעולם הגישור.

תכנית “גישורים” בשיתוף מרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה בישראל מקדמים פעולות לציון תאריך זה מתוך רצון להרבות במחלוקות חיוביות שיסייעו לקידום הסובלנות, הכבוד ההדדי וחיזוק הקשרים בין יחידים וקהילות

לכבוד יום זה, יצאו מגשרי מוזאיקה בקמפיין פייסבוק, אשר שיתף  בחוויות מרגשות ותובנות מתהליכי גישור.

בנוסף, המגשרים שתפו את הקהל הרחב בסיפורים מעולם הגישור, מתחילת התהליך ועד סופו בהצלחה.

הורים ומורים אשר מחפשים רעיונות לפעילויות עם הילדים/מערכי הוראה ליום 9 באדר, הוזמנו לבקר בבלוג של מוזאיקה, בו כל יומיים בשבוע “9 באדר” התפרסמו רעיונות לפעילות חינוכית מהנות.